Biuro prasowe

INWESTOR 2017-01-20

Rozwiązania chmurowe szansą dla polskich przedsiębiorstw

Polskie firmy pozostają mocno w tyle w obszarze nowych technologii i korzystania z rozwiązań chmurowych.
czytaj więcej
Finanse INWESTOR 2017-01-20

easyMarkets startuje z serią seminariów szkoleniowych

easyMarkets, broker usług tradingowych online, rusza z serią spotkań i seminariów szkoleniowych dla inwestorów. Na każdym z nich będzie można zdobyć przydatne informacje i praktyczne umiejętności. Pierwsze szkolenie odbędzie się już 26 stycznia w Warszawie.
czytaj więcej
INWESTOR 2017-01-20

Holm House – twoja wyspa, twój dom

Holm House to nowa inwestycja spółki mieszkaniowej Skanska powstająca w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Lokalizacja w sercu stolicy ma zapewnić mieszkańcom możliwość harmonijnego połączenia zawodowych celów z życiem prywatnym.
czytaj więcej
INWESTOR 2017-01-19

W 2016 roku w Polsce liczba niewypłacalnych firm wzrosła o 8%

Kondycja przedsiębiorstw wyrażana m.in. liczbą tych firm, które tracą płynność finansową i upadają, oddaje tak jak wskaźnik wzrostu PKB klimat koniunktury gospodarczej. W minionym roku liczba faktycznych przypadków bankructw firm w Polsce wzrosła aż o 8%,
czytaj więcej
INWESTOR 2017-01-18

Solidarna odpowiedzialność w budownictwie. Problemy zostaną rozwiązane?

W Sejmie trwają prace nad projektem ustawy mającej ułatwić firmom dochodzenie wierzytelności. Zmiany obejmą m.in. Kodeks cywilny i kontrowersyjne przepisy dotyczące solidarnej odpowiedzialności w procesie budowlanym.
czytaj więcej
INWESTOR 2017-01-18

Okna zgodne z nowymi standardami – Avantgarde i Ovlo firmy Dobroplast

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury o budynkach i ich usytuowaniu, wraz z początkiem roku 2017 ponownemu zaostrzeniu uległy maksymalne wartości dotyczące wysokości współczynnika przenikania ciepła U dla przegród budowlanych, w tym również przeszkleń.
czytaj więcej
INWESTOR 2017-01-18

Firmowa recepcja robi pierwsze wrażenie

Jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc, od którego zaczyna się pierwszy kontakt z firmą. To od recepcji zależy pozytywne postrzeganie marki przez kontrahentów. Miejsce to świadczyć ma o profesjonalizmie i budzić zaufanie.
czytaj więcej
INWESTOR 2017-01-18

Lexus Sport Yacht – dlaczego nie?

Od deskolotki po statek kosmiczny, a w standardzie luksusowe, pionierskie i zachwycające designem auta. Z tego słynie Lexus. W ostatnich dniach marka udowodniła, że nie tylko na drodze i w powietrzu się odnajdzie, ale i na wodzie.
czytaj więcej
INWESTOR 2017-01-16

O 10% wzrósł rynek chemii budowlanej w 2016 roku

IBP Research szacuje sprzedaż na rynku chemii budowlanej w 2016 roku na 3,8 mld zł netto, co przekłada się na wzrost o 10 procent w stosunku do roku poprzedniego. Liderem jest Grupa ATLAS (obejmuje też marki: Dolina Nidy, Gipsar, Nowy Ląd, Izohan, Izolmat, Optyzar, WiM).
czytaj więcej
INWESTOR 2017-01-16

Depozyty długoterminowe szansą zabezpieczenia finansowego Polaków

Spadek tempa wzrostu gospodarczego i pojawiająca się inflacja, mogą wpłynąć niekorzystnie na wysokie stopy zwrotu z depozytów bankowych. Czy to koniec korzyści z lokat? Okazuje się, że efektywnym narzędziem do pomnażania oszczędności, są i nadal będą depozyty długoterminowe.
czytaj więcej